Barcelona: grudniowy weekend marzeń

Barcelona. Na samą myśl mam ochotę zamknąć oczy i przenieść się w czasie do ciepłych (niekoniecznie dla lokalnych mieszkańców) i słonecznych popołudni spędzonych na dłuuugich spacerach ciasnymi uliczkami. Do Barcelony wybrałam się z Mamą w grudniu na dwa dni. Był to mój pierwszy raz w tym pięknym mieście i zarazem w Hiszpanii i mimo, że trwał tak krótko, wspominam go bardzo bardzo często.

Klimatu Barcelony nie sposób porównać do żadnego innego miejsca, które odwiedziłam. Architektura jest niewiarygodna i nie chcecie wiedzieć ile zdjęć wykuszowych okien i zabudowanych balkoników mam na karcie pamięci. Zatrzymywałyśmy się średnio co cztery minuty, żeby uwiecznić kolejną unikatową budowlę.

Naszą stołówką podczas tej wycieczki było Flax&Kale , czyli znana w całym internecie knajpka, której wnętrza i potrawy błagały o post na Instagramie. I muszę przyznać, że to było najlepsze acai bowl w moim życiu i wszystko czego spróbowałyśmy było absolutnie przepyszne i przepiękne.

Możecie się ze mnie śmiać, ale nic nie pobije łazienki, w której spędziłam dobre 10 minut robiąc zdjęcia absolutnie wszystkiemu. Wiecie, że wjeżdżało się tam windą?

Nie wiem jak Wy, ale ja mogłabym spokojnie się tam wprowadzić.

Żeby nie było, że chodziłyśmy w kółko na jedzenie, jak na poważne turystki przystało, odwiedziłyśmy też La Sagrada Familia i Ogrody Gaudiego, Dom Muzyki i rekordową ilość kościołów (mam do nich słabość).

Jak wiadomo złota godzina to najlepsza pora dnia na zdjęcia, ale zazwyczaj na wakacjach trzeba na nią czekać do późnego wieczora. W grudniu przychodziła ok. 15/16, dzięki czemu popołudniowe spacery były jeszcze bardziej magiczne.

xoxo,

Karolina3 odpowiedzi na “Barcelona: grudniowy weekend marzeń”

  1. Maja napisał(a):

    Cześć Karolina, mam prośbę. Zaczynam swoją przygode z weganizmem i potrzebuję tzw. „niezbędnika” co każdy wegan ma w swojej szafce kuchennej/lodówce. Takie dosłownie podstawy, które zawsze się przydają. Nie musisz pisać na ten temat posta, ale proszę odpisz tutaj lub odeślij mnie do filmiku, jeżeli już o tym wspominałaś:)
    Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

YOU MAY LIKE