#166: świadome zakupy spożywcze, czyli jak czytać etykiety i znaleźć zdrowe produkty na sklepowej półce

#166: świadome zakupy spożywcze, czyli jak czytać etykiety i znaleźć zdrowe produkty na sklepowej półce

Oferta w sklepach rośnie, a czasu na zakupy i decyzje niewiele. Finalnie wybieramy produkty po znajomym logo, chwytliwym haśle czy obiecującej naklejce. Piszą, że eko, bez cukru, fit, light czy gluten-free. Niestety te komunikaty bywają zwodnicze, bo marketingowcy robią wszystko, aby zachęcić nas do wybrania ich produktu. 

Czytanie etykiet może brzmieć jak żmudna i trudna robota, ale wierzę, że po przesłuchaniu tego odcinka będzie to dla Was bułka z masłem. Skład ma być przede wszystkim prosty i krótki. Ale co w takim razie z cukrem, tłuszczem i innymi dodatkami? Które składniki są dla nas dobre, a których powinniśmy się wystrzegać? Na jakie certyfikaty warto zwracać uwagę, a które hasła to tylko mydlenie oczu?

Na te wszystkie pytania odpowie dziś Agnieszka Pocztarska, właścicielka serwisu Czytamy Etykiety. Przed rokiem rozmawiałyśmy o kosmetykach tym razem czas na produkty spożywcze. Ta rozmowa to pigułka niezbędnej wiedzy, która mam nadzieje rozwieje wszelkie wątpliwości i ułatwi Wam zakupy. 

Poprzedni odcinek z Agnieszką:

Czytamy Etykiety:

https://czytamyetykiety.pl

Obserwuj mnie na Instagramie po więcej ciekawych treści:

http://instagram.com/karolinasobanska

Wesprzyj mój podcast – kup moje produkty elektroniczne:

W tym miesiącu 10% zysków przekazujemy Fundacji Małgosi Braunek Bądź:

https://fundacjabadz.pl