#169: SIBO & IBS, czyli jak diagnozować i leczyć choroby jelit z dr Hanną Stolińską

#169: SIBO & IBS, czyli jak diagnozować i leczyć choroby jelit z dr Hanną Stolińską

Stwierdzenie, że jelita to drugi mózg stało się niemalże mantrą dbania o zdrowie w XXI wieku. Mamy dowody naukowe, że zadbanie o jelita jest równoznaczne z dobrostanem całego organizmu. Zarówno fizycznym, jak i psychicznym. 

Niepokojący wydaje się fakt, że duża część społeczeństwa cierpi na bóle brzucha, skurcze, zaparcia i biegunki uważając je za normę. Nie tylko przyzwyczailiśmy się do dyskomfortu, ale tezę zapomnieliśmy, że zdrowy człowiek nie powinien mieć takich przewlekłych objawów.

Coraz więcej osób jest diagnozowanych z zespołem jelita wrażliwego, nieco rzadziej z przerostem flory bakteryjnej jelita cienkiego. Mowa tu oczywiście o tytułowych IBS i SIBO, czyli chorobach mających swoje źródło w naszych jelitach. Lekarze często traktują te schorzenia jako wyrok, przepisują dożywotnio leki i zostawiają pacjentów w przekonaniem, że lepiej już nie będzie.

A to nieprawda! Dlatego zaprosiłam do siebie ekspertkę zdrowia i specjalistkę dbania o jelita, dr nauk o zdrowiu, dietetyczkę Hannę Stolińską. Hania od lat pomaga pacjentom zadbać o zdrowie i zwalczyć nawet najbardziej uciążliwe dolegliwości. Jest też autorką wielu książek dietetycznych. Dzisiaj opowie nam co powoduje choroby jelit oraz jak należy je diagnozować. Dowiemy się również jak zmianami w stylu życia i przede wszystkim dietą możemy pozbyć się dokuczliwych objawów i znowu poczuć się dobrze!

Dr Hanna Stolińska na Instagramie:

https://www.instagram.com/drhannastolinska/

Obserwuj mnie na Instagramie po więcej ciekawych treści:

http://instagram.com/karolinasobanska

Wesprzyj mój podcast – kup moje produkty elektroniczne:

W tym miesiącu 10% zysków przekazujemy kampanii MOVEMBER:

https://mosznowladcy.pl/