#178: perfekcjonizm jest przereklamowany, czyli Nowy Rok bez postanowień z Martą Niedźwiecką

#178: perfekcjonizm jest przereklamowany, czyli Nowy Rok bez postanowień z Martą Niedźwiecką

Nowy rok, nowa ja. Czysta karta. Czas na najlepszą wersję mnie. Teraz albo nigdy. Brzmi znajomo? Miejmy nadzieję, że nigdy więcej.

Jeśli ktoś miałby wybić nam z głowy postanowienia noworoczne to tylko Marta Niedzwiecka. Autorka i prowadząca jednego z najpopularniejszych polskich podcastów (O Zmierzchu), psychoterapeutka, sex coach i autorka książki slow sex, udowodni nam dzisiaj dlaczego perfekcjonizm nie jest już cool.

Nie ma czegoś takiego jak idealna JA, stąd dążenie do tego jest bezsensowne. Gloryfikcja bycia perfekcjonistą wyrządziła nam sporo krzywdy, ponieważ jest to zaburzenie, które wymaga leczenia. 

Porozmawiamy o tym dlatego dobrze jest być zwykłym i mieć wady, dowiemy się co kryje się pod popularnym hasłem narcyz. Poznamy niebezpieczeństwa wynikające z otaczania się ludźmi o narcystycznej osobowości, nauczymy się ich weryfikować i dystansować.

Wiele wątków, masa mądrości i mam nadzieję powiew świeżości na Nowy Rok. Zapraszam serdecznie do wysłuchania rozmowy z one and only Martą Niedzwiecka.

Strona Marty:

https://niedzwiecka.net

Podcast o Zmierzchu:

Marta na Instagramie:

https://www.instagram.com/niedzwiecka_marta/

Obserwuj mnie na Instagramie po więcej ciekawych treści:

http://instagram.com/karolinasobanska

Wesprzyj mój podcast – kup moje produkty elektroniczne:

W tym miesiącu 10% zysków przekazujemy fundacji WOŚP:

https://www.wosp.org.pl