PODCAST #62 prezeska Stowarzyszenia Otwarte Klatki o efektywnej pomocy zwierzętom i skutecznym działaniu przeciwko okrucieństwu

PODCAST #62 prezeska Stowarzyszenia Otwarte Klatki o efektywnej pomocy zwierzętom i skutecznym działaniu przeciwko okrucieństwu

Dzisiaj mam przyjemność podzielić się z Wami rozmową z prezeską fundacji Otwarte Klatki Dobrosławą Gogłozą.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki jest powstałą w 2012 roku ogólnopolską organizacją zrzeszającą osoby, które chcą zmienić los zwierząt hodowlanych.

Od 2018 roku jesteśmy częścią Anima International — działamy w Polsce, Wielkiej Brytanii, Rosji, Estonii, Danii oraz na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Fundacja walczy o lepszą ochronę zwierząt zamykanych na fermach, a także o prawo konsumentów do pełnej wiedzy na temat warunków ich życia.

W dzisiejszej rozmowie pytam Dobrusię o to, dlaczego społeczeństwo często nie podejmuje działania i nie sprzeciwia się niesprawiedliwości czy okrucieństwu, dyskutujemy o tym skąd wziął się negatywny PR związany z weganami i weganizmem oraz dlaczego mimo wszystko dieta roślinna zyskuje na popularności. Dowiadujemy się, dlaczego używanie etykiety bycia weganinem często wywiera na nas za dużą presję i zniechęca do zmian. Dobrusia wymienia najbardziej okrutne sektory produkcji zwierzęcej oraz przybliża nam zjawisko efektywnego altruizmu, abyśmy jako jednostki mogli pomagać w sposób skuteczny. Ogromna dawka wiedzy i skłaniająca do refleksji i działań rozmowa, zapraszam.

Posłuchaj na YouTube:

Strona Otwarte Klatki:

https://www.otwarteklatki.pl/

Zacznij działać / zostań wolontariuszem:

https://www.otwarteklatki.pl/dzialaj/

 

Karolina