PODCAST #63 psychoterapeuta Małgosia Majewska-Tomasik o psychologii ewolucyjnej, czyli dlaczego mężczyźni wolą blondynki

PODCAST #63 psychoterapeuta Małgosia Majewska-Tomasik o psychologii ewolucyjnej, czyli dlaczego mężczyźni wolą blondynki

Moim gościem po raz trzeci jest Małgosia Majewska-Tomasik, psychoterapeutka i moja serdeczna przyjaciółka, a z wykształcenia również doktor chemii i etnolog. Razem współtworzymy Codziennik, czyli wyjątkową książkę do pracy nad sobą, w której każdego dnia odpowiadacie na inne pytanie ułożone przez specjalistów od psychoterapii i coachingu, po to, aby lepiej poznać siebie i zrozumieć swoje emocje i potrzeby. Mamy dla Was wyjątkową promocję, bo na hasło PODCAST dostaniecie 10% zniżki na zakup Codziennika, ale trwa ona tylko do końca tego tygodnia, czyli do 15.12. Po szczegóły dotyczące Codziennika odsyłam Was do notatek tego odcinka, ale również zachęcam do wysłuchania poprzednich rozmów z Małgosią. Pierwsza z nich dotyczyła psychoterapii, a w drugiej odpowiadałyśmy na Wasze pytania dotyczące zdrowia psychicznego.

Dzisiaj tematem przewodnim jest psychologia ewolucyjna, czyli jeden z obszarów badań psychologii, szukający wyjaśnień wzorów ludzkich zachowań jako ukształtowanych przez ewolucję biologiczną i kulturową – stopniowego rozwiązywania problemów adaptacyjnych pierwotnych ludzi. Dowiemy się dlaczego większość prawidłowości jakie wyjaśnia psychologia ewolucyjna nawiązuje do różnic płciowych oraz skąd wzięła się znaczna część stereotypów. Poznamy odpowiedzi na pytania dlaczego mężczyźni wolą blondynki, czemu kobiety są bardziej rodzinne oraz dlaczego nasze społeczeństwo nie jest monogamiczne. Te i wiele innych niesamowitych ciekawostek znajdziecie właśnie w dzisiejszym odcinku, zapraszam.

Posłuchaj na YouTube:

https://youtu.be/x9VFjKnMIiQ

Pierwsza rozmowa z Małgosią o psychoterapii zdrowiu psychicznym:

https://www.youtube.com/watch?v=rvq9jev9Z6s

Druga rozmowa o nurtach terapeutycznych, fobiach i lękach społecznych:

https://www.youtube.com/watch?v=WK85IvZmjiI

Strona Małgosi:

https://www.facebook.com/mmt.psychoterapia/

 

Codziennik to przewodnik po najważniejszej podróży w życiu – podróży w głąb siebie przez niezbadane krainy wartości, sensów i marzeń. Stworzony w oparciu o fundamenty psychoterapii poznawczo-behawioralnej, logoterapii, psychologii pozytywnej i „filozofii małych kroków”. Zawarte w nim pytania ułożone są w odpowiedniej kolejności, tak by powoli i bezpiecznie zanurzać się w siebie, codziennie stopniując wyzwania.

rabat -10% z kodem PODCAST do 15.12

Zamów Codziennik:

https://karolinasobanska.com/produkt/codziennik/

Karolina