PODCAST #97: dr n. med. Aleksandra Rutkowska: toksyczne substancje w naszym otoczeniu, czyli jak wyeliminować z życia szkodliwe chemikalia?

O szkodliwych chemikaliach i eliminowaniu ich ze swojego otoczenia słyszałam od  miesięcy, a nawet lat, ale to dopiero rozmowa z dr Aleksandrą Rutkowską sprawiła, że zaczęłam ten temat poważnie. Pani Aleksandra to doktor nauk medycznych i biotechnolog, prezeska projektu DETOXED, który zajmuje się uświadamianiem  oraz wykładowczyni Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dzisiejsza rozmowa poświęcona jest toksycznym cząsteczkom, którymi otaczamy się w domach, w pożywieniu, na ubraniach czy w pracy. Dowiadujemy się czym są substancje endokrynnie czynne oraz jak tragiczne skutki mogą mieć na naszym zdrowiu. Pani Aleksandra dzieli się z nami bazową wiedzą o tym jak ograniczyć lub wyeliminować je z naszego otoczenia, czym je zamienić i jak się przed nimi chronić.

DETOXED „Naszą misją jest świat detoxED – zdrowy i pozbawiony ED, aby chronić społeczeństwo przed chorobami cywilizacyjnymi: niepłodnością, otyłością i nowotworami.”

Zajrzyj na:

https://detoxed.pl/

Więcej informacji o chemikaliach:

https://m.ekonsument.pl/a_c37_chemikalia.html

Aplikacja „pytaj o chemię”:

https://www.ekonsument.pl/pytajochemie

-10% na CODZIENNIK z kodem PODCAST:

http://karolinasobanska.com/nowycodziennik

Podróż do Tajlandii:

https://www.youtube.com/watch?v=WpnOpCkjugw

Posłuchaj na YouTube:

https://youtu.be/5CNYljJlr6k

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *